Airport Adem Jashari
MIT
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Qeveritarët e rinj nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë, në Munih
Qeveritarët e rinj nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë, në Munih

Qeveritarët e rinj nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë, në Munih

Përfaqësues të Qeverisë së re të Kosovës nuk janë parë në ceremoninë e nënshkrimit, e mbajtur në Munih të Gjermanisë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me Vuçiqin. “Unë nuk jam takuar me Vuçiqin. Kemi qenë në një tryezë të rrumbullakët, ku kanë qenë të ftuar të gjithë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor”, tha Kurti, pas pjesëmarrjes në një diskutim mbi mundësitë për Ballkanin Perëndimor. Ky diskutim u zhvillua në margjina të Forumit Ndërkombëtar të Sigurisë, i cili nisi punimet të premten në Mynih, me pjesëmarrjen e rreth 35 udhëheqësve të shteteve dhe qeverive.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Kurti: Reciprociteti buron nga parimi i barazisë

Zyrtarë të Qeverisë në detyrë të Kosovës, iu bënë një vizitë Doganave të Kosovës për ...