Kadri Veseli ka dorëzuar kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Qindra veteranë të ish-Zonës Operative të Dukagjinit bënë homazhe në Kompleksin Memorial të Koshares

Qindra veteranë të ish-Zonës Operative të Dukagjinit e më gjerë,  pjesëtarë të Brigadës 138, “Agim Ramadani” të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,  janë takuar në Kompleksin Memorial të Koshares  me ç’rast kanë bërë homazhe për bashkëluftëtarët e tyre, të rënë dëshmorë për çlirimin e Kosovës nga robëria serbe. Ata gjatë ditës së sotme kanë zhvilluar aktivitete të ndryshme sportive si mundje, goditje në shenjë, hedhje të gurit e të tjera Këto aktivitete tashmë kanë filluar të bëhen tradicionale dhe po mbahen për çdo vit.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj: Asociacioni qëndron prapa veprimeve të kryeministrit Albin Kurti, të cilat lidhen me tensionet në veri të vendit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Asociacioni qëndron prapa veprimeve …