Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj, kritikon Qeverinë Kurti për anulimin e projektit amerikan lidhur me gazin si dhe për targat
R. Haradinaj: Kosova dhe ka marr dy goditje të rënda nga kryeministri Albin Kurti

Ramush Haradinaj, kritikon Qeverinë Kurti për anulimin e projektit amerikan lidhur me gazin si dhe për targat

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot gjatë një konference për medie ka kritikuar Qeverinë Kurti për anulimin e projektit amerikan për gazin si dhe për marrëveshjen e arritur në Bruksel, për targat. Ai ka thënë se Kurti me këto veprime e fundit ka rrezikuar shtetin e Kosovës dhe ka shkelur betimin e tij si kryeministër. Ky njeri i ka plotësuar të gjitha kushtet për të dhënë dorëheqje, mbetja e tij në këtë detyrë është e rrezikshme për vendin. Unë me kohë e kam vërejtur se është i rrezikshëm për vendin. Kam një pyetje për presidenten e vendit, pse po hesht për refuzimin shtetëror të projektit amerikan të gazsjellësit, kjo heshtje e bën këtë goditje më të dhimbshme dhe më të frikshme. Ajo pati thënë që Kosova nuk ka refuzim, s’ka rrugë tjetër pos bashkëpunim me Amerikën, ka saktësuar kryetari i AAK-së,  Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...