Fillimi / Lajmet / Shërohen 409 të infektuar, konfirmohen 42 raste të reja me virusin korona dhe 2 të sëmurë e humbin jetën
Shërohen 409 të infektuar, konfirmohen 42 raste të reja me virusin korona dhe 2 të sëmurë e humbin jetën

Shërohen 409 të infektuar, konfirmohen 42 raste të reja me virusin korona dhe 2 të sëmurë e humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 14.821 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.343.656 doza të vaksinës. Deri më sot 541.431 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600. Në total numri i rasteve aktive është 2.559.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...