Edi Rama falënderoi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, që largohet nga detyra pa asnjë konflikt me qeverinë

Rama: Shqiptarët për herë të dytë shpëtuan Malin e Zi

Me hyrjen në koalicionin qeveritar, shqiptarët për herë të dytë shpëtuan Malin e Zi, pasi me këtë mbështetën aleancën me NATO dhe BE-në, deklaroi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Me hyrjen në pushtet, shqiptarët për herë të dytë shpëtuan Malin e Zi. Herën e parë këtë e bënë me mbështetjen në referendumin për pavarësi, ndërsa herën e dytë kur mbështetën koalicionin i cili angazhohet për hyrje në NATO dhe BE”, ka thënë Rama për televizionin “Teuta”, transmetojnë mediat malazeze.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit për një armëpushim të menjëhershëm 6-javor

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit palestinez të …