Ramush Haradinaj thotë se Amerika është aleate e Kosovës, por jo e politikanëve të caktuar në vend

Ramush Haradinaj: Ideja e Thaçit për shkëmbim të territoreve nuk do të përkrahet, as do të diskutohet

Pas takimit të liderëve shtetërorë të vendit, Ramush Haradinaj  ka konfirmuar se ideja e Thaçit për shkëmbim të territoreve nuk do të përkrahet, as do të diskutohet në takimin e radhës në Bruksel, meqë  territori dhe kufijtë e Kosovës nuk do të negociohen. “Në dialog nuk do të negociohet për kufijtë e Kosovës. Ne kishim biseda të gjata dhe përmbajtësore, askush nga ne nuk do të dalë nga kushtetuta e vendit dhe nga integriteti e kufijtë e Kosovës”.  “Krejt pikëpamjet janë folë, është qëndrim i gjithë neve që territori dhe kufijtë nuk do të diskutohen në Bruksel”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara …