KEK
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: Premtimet për dialogun, reciprocitetin e çështje tjera kanë rezultuar të jenë mashtrime të Albin Kurtit
Ramush Haradinaj: Ky sesion i Kuvendit do të mbahet mend për shkarkimin e bordeve dhe emërimin e familjarëve

Ramush Haradinaj: Premtimet për dialogun, reciprocitetin e çështje tjera kanë rezultuar të jenë mashtrime të Albin Kurtit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se dyshimet e tij për qeverinë e Albin Kurtit tashmë janë vërtetuar. Haradinaj thotë se thotë se premtimet për dialogun, reciprocitetin e shumë çështje tjera kanë dalë të jenë mashtrim, për çka sipas tij e bëjnë Kurtin mashtrues. “Populli i Kosovës do ta ketë të vështirë të qeveriset nga një qeveri e tillë. Kjo qeveri nuk do të zgjasë shumë”, tha ai. Haradinaj theksoi se me ardhjen në qeveri të Albin Kurtit Kosova ka pasur rritje të madhe të importeve nga Serbia që sipas tij dikur ai i kishte kundërshtuar. “Kurti ka premtuar se do ta rivendos reciprocitetin, por e vërteta është se u rritë importi i mallrave nga Serbia”, ka deklaruar ish-kryeministri.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...