Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj priti në një takim kryetarin e Parlamentit Kantonal të Gjenevës, z. Zhan Mark Guinhard

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka pritur në një takim kryetarin e Parlamentit Kantonal të Gjenevës, z. Zhan Mark Guinhard. Mysafiri nga Gjeneva u interesua për zhvillimet në Kosovë dhe tha se Zvicra do ta mbështes Kosovën në të gjitha fazat e zhvillimit të saj, siç edhe ka bërë deri me tani. Kryetari Haradinaj nga ana e tij, e falënderoi Guinchard, për përkrahjen e Zvicrës dhe shprehu gatishmërinë e tij dhe të Kosovës për thellimin bashkëpunimit ndërmjet dyja vendeve.

Kontrolloni gjithashtu

Brenda mureve të Kishës Katolike në Francë është abuzuar seksualisht me 216 mijë të mitur që nga viti 1950

Qeveria e Spanjës miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual të Kishës Katolike

Qeveria spanjolle miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual në Kishën Katolike. …