KEK
Fillimi / Lajmet / Rashit Qalaj thotë së u shkarkua nga posti i drejtorit të Policisë për shkak të arrestimit të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova
Rashit Qalaj thotë së u shkarkua nga posti i drejtorit të Policisë për shkak të arrestimit të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova

Rashit Qalaj thotë së u shkarkua nga posti i drejtorit të Policisë për shkak të arrestimit të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova

Anëtari më i ri i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, ka treguar arsye pse u shkarkua nga posti i drejtorit të Policisë. Ai ka thënë se lirimi i tij nga detyra ka ndodhur për shkak të arrestimit të nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, dhe asgjë tjetër. Madje, sipas tij, edhe në raportin ku theksohen arsyet, nuk ka asgjë në të, pasi asnjëherë nuk kishte diskutuar me Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliu, nëse ai kishte mangësi në kryerjen e detyrës së drejtorit të Policisë.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...