Fillimi / Lajmet / Me rastin e 7 Majit, u shënua Beteja e Çabratit dhe u përkujtuan dëshmorët e martirët e Gjalovës
Me rastin e 7 Majit, u shënua Beteja e Çabratit dhe u përkujtuan dëshmorët e martirët e Gjalovës

Me rastin e 7 Majit, u shënua Beteja e Çabratit dhe u përkujtuan dëshmorët e martirët e Gjalovës

Në 17-vjetorin e Betejës së Çabratit dhe përkujtimit të martirëve të vrarë në këtë datë, drejtues të Komunës së Gjakovës dhe ish-bashkëluftëtarë të martirëve të luftës së UÇK-së, bënë homazhe te varrezat e dëshmorëve të Brigadës “137 Gjakova”, për të vazhdar me homazhet në Kodrën e Çabratit. Po ashtu, u organizua një akademi përkujtimore në nderim të të rënëve. Me këtë rast, në akademinë përkujtimore, kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila tha se kjo datë është një konfirmim i asaj se si u lufta në Gjakovë. Kusari tha se për t’u çliruar nga okupatori serb, u luftua në çdo cep të Gjakovës.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...