Mr. Naim Tërnava

Me rastin e fillimit të muajit të agjërimit, Myftiu Naim Tërnava mban takim me gazetarë dhe jep një mesazh urimi

Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë të ditur se nesër, më 5 qershor 2016, me rastin e fillimit të muajit të agjërimit, Myftiu i Kosovës, mr. Naim Tërnava, në orën 11:00, në selinë e Kryesisë së BIK, u drejtohet besimtarëve dhe popullit të Kosovës me një  mesazh urimi, në ambientet e  selisë së Kryesisë së BIK-së të Kosovës. Po nesër, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, viziton Bashkësinë Islame, me qëllim  për ta uruar myftiun Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të agjërimit, muajit  të Ramazanit.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …