COVID

Rritje e ndjeshme e rasteve me fatalitet si pasoje e infektimit me virusin covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat rreth situatës me covid-19 në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e fundit mësohet se gjatë 24 orëve të fundit, nga 1 mijë e 318 mostra, 337 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. Numri i personave të shëruar gjatë 24 orëve të fundit ka arritur në 91 ndërsa i rasteve që kanë humbur betejën me këtë virus është 7. “Numri total i rasteve pozitive është 20 mijë e 179 raste nga 95 mijë e 774 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 688 raste të vdekjes. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15 mijë e 611 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3 mijë e 880”, thuhet në mes tjerash në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Rrezarta Krasniqi: Kompromiset në dëm të Kosovës kjo qeveri i ka bërë standard të politikës së jashtme

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, nuk beson që do të hiqen sanksionet e vendosura nga BE-ja

Deputetja e LDK-Së, Rrezarta Krasniqi nuk besojnë që do të hiqen sanksionet e vendosura nga …