Fillimi / Opinione / Sadik Halitjaha: Gara e çmendur! Lidershipi i Kosovës në garë të çmendur
Sadik Halitjaha: Marrëveshja Thaçi-Vuçiq, pret vetëm momentin e favorshëm për t’u shpallur dhe për t’u realizuar

Sadik Halitjaha: Gara e çmendur! Lidershipi i Kosovës në garë të çmendur

Gara e çmendur! Lidershipi i Kosovës në garë të çmendur!

Dikush vrapon të i bej favore Serbisë në ajër! Dikush në hekurudha!

Tjetri në Autostrada!

Tjetri ta heq taksen e tjetri shkon përtej të futë në marrëveshje autostradën Merdare Durrës dhe e arsyeton se paska  të drejtë edhe deri më tani të kaloj dhe njëjtë do jetë për dikën edhe nëse do ishte në marrëveshje si që thonë se na qenkan kishat dhe pronat e tyre, edhe se këto janë shqiptare ortodokse i quajnë padrejtësisht serbe!!!!

Tjetri thotë vet un duhet të merrem veshë për dialogun!!! Ani se deri dje protestonte dhe parulle e moto kishte Vetëvendosje jo negociata?! Tjetri thotë un kam filluar dhe un e takoi kur dua dhe ku dua Vuqiqin, në Bruksel në Uashington dhe un jam baba bëj ç’të dua çfarë keni ju kalamaj që nuk më njihni për Të parin,  më njeh Grenelli me njehë Pompei e Tramp!!! çështë  ky vrap kush po i jep ma shumë Serbisë ,c’ eshtë kjo garë e cakorduar askush se din se ku shkon, veq një është e dukshme që në drejtimin e Beogradit të gjithë janë nisur. Ani një pjesë e mediave e të disa banalistave ka kohë që bëjnë punën në misionin anti Kosovë. E ruajt zoti Kosovën ju kanë vërsulur shumë Coronavirusë.

Populli mbahet në terrin informativ e në spekulime e mashtrime kush kujt po ja bënë varrin. Qarkullojnë konspiracion e sa po marrim e sa po japim pjesë të vendit tonë. Kush po del më pro Evropian e kush pro Amerikan. Të gjithë në vrap për të gjitha, por jo për atdheun!!!! Duhet zgjuar populli sa nuk ashtë vonë, është për habi gjithë kjo që po ndodhë, populli edhe se e ka humbur krejtësisht besimin në lidershipin, është krejtësisht në apati të thellë!!!

Kontrolloni gjithashtu

Xhevat Bislimi

Xhevat Bislimi: ÇELËSI I QEVERISJES SË MIRË DHE TË EKUILIBRUAR

Sistemi zgjedhor eshte çelesi i zgjedhjeve te mira e te ndershme ose i zgjedhjeve te ...