leoni

Safete Shala: Përkujtohen Dëshmorët e Kombit: Hamdi (Ibish) Berisha e Kasim (Rexhep) Shala, në përvjetorin e 24-të, të përjetësimit

Safte Shala, motra e dëshmorit të kombit Kasim Shala ka bërë të ditur se përkujtohen Dëshmorët e Kombit: Hamdi (Ibish) Berisha e Kasim (Rexhep) Shala, në përvjetorin e 24-të, të rënies në Altarin e Lirisë te “Ura e Terzive” në Bishtazhin. Me këtë rast me 27 janar 2023 do të mbahen homazhe duke filluar në orën 11:00 në varrezat e Dëshmoreve në Ruhot të Pejës.

Me respekt familjarët!

Lavdi e përjetshme Dëshmoreve të Kombit!

Kontrolloni gjithashtu

Agron Xhemajli: Ndahet nga jeta shoku ynë i veprimtarisë, Enver Visoka

Enveri rrjedhe nga ane e Llapit, dhe ka jetuar shume kohe ne Kodren e Trimave, …