KEK
Fillimi / Lajmet / Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka nisur sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e vendeve të rajonit
Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka filluar sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e gjashtë shteteve të rajonit

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka nisur sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e vendeve të rajonit

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, nisi sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e drejtuesve më të lartë të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor përkatësisht; Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Serbisë, Bosnje-Hercegovinës, si dhe të Komisionerit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësinë rajonale të planit ekonomik dhe të investimeve”. Kryeministri Rama është pritësi i Samitit, i cili një vit më parë u mbajt online për shkak të pandemisë ndërkohë që këtë vit do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, në Tiranë, dhe po bashkë drejtohet nga Varheyli. Kosova në këtë samit po përfaqësohet nga kryeministri, Albin Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...