Sot në Kuvendin e Kosovës pritet të marrin dritën e gjelbër pesë marrëveshjeve ndërkombëtare

Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin ndaj Qeverisë mund të mbahet në ditën e shtunë

Derisa seanca për rrëzimin e Qeverisë së Albin Kurtit është raportuar se mund të mbahet të shtunën, partitë politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re janë shprehur se do ta mbështesin mocionin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkaq Partia Demokratike e Kosovës është shprehur se po e shikon me vëmendje situatën dhe do të dalë me një qëndrim konkret. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar të enjten krerët e disa partive politike për ta marr mbështetjen për mocionin që ka nisur për rrëzimin e qeverisë Kurti, pjesë e së cilës ishte. Çështja e taksës dhe shkarkimi i ministrit të LDK-së, Agim Veliu, u bënë shkaktarë që raportet LV-LDK të shkojnë drejt fundit dhe të prishet koalicioni qeverisës.

Kontrolloni gjithashtu

“Junts per Catalunya” në Parlamentin e Spanjës po kërkon që Qeveria e këtij vendi ta njohë, pavarësinë e Kosovës

“Junts per Catalunya” në Parlamentin e Spanjës po kërkon që  Qeveria e këtij vendi ta …