KEK
Fillimi / Lajmet / Ish-ushtari i lirisë, Selim Krasniqi është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale
Selim Krasniqi i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ish-ushtari i lirisë, Selim Krasniqi është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish-ushtarin e UÇK-së, Selim Krasniqin.Lajmin e ka bërë me dije Krasniqi në llogarinë e vet në “Facebook”, duke treguar se ai do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit. “Në këto momente pranova ftesën nga Zyra e prokurorisë se specializuar, për tu paraqitur në Hage më 06 02 2020, në cilësinë e të dyshuarit! Krenar me luftën e UÇK-së kontributin tim dhe familjarëve të mi dhe gjakun e derdhur për liri. Lavdi gjithë të rënëve për liri”, ka shkruar Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore "Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020...

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020…

Sot në Sarajevë, i ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore, “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica ...