MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sergjan Darmanoviq deklaroi se nuk ka marrë pjesë në çfarëdo negociatash për t’i dhënë dikujt territor të Malit të Zi
Sergjan Darmanoviq deklaroi se nuk ka marrë pjesë në çfarëdo negociatash për t’i dhënë dikujt territor të Malit të Zi

Sergjan Darmanoviq deklaroi se nuk ka marrë pjesë në çfarëdo negociatash për t’i dhënë dikujt territor të Malit të Zi

Ministri i Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq deklaroi para deputetëve të Kuvendit se nuk ka marrë pjesë në çfarëdo negociatash për t’i dhenë territor të Malit të Zi kujtdo qoftë. Siç është shprehur ai, negociata të tilla nuk ka pasur asnjëherë, as që mund të ketë, citojnë mediet malazeze Darmanoviqin. Ai u shpreh para Parlamentit të Malit të Zi duke u përgjigjur ndaj akuzave të deputetit të Frontit Demokratik, Millun Zogoviqit, i cili ka thënë se çështja e kufizimit me Kosovën nuk është mbyllur dhe se pala malazeze e ka lënë të hapur mundësinë e ndryshimit të Marrëveshjes për kufizimin me Kosovën, pavarësisht se ajo është e ratifikuar.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral dhe Politikë i Zonës Operative të Nerodimes, Fehmi Mujtota përmes një postimi ...