MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Shala: Rritje e jashtëzakonshme e industrisë për përpunimin e drurit

Shala: Rritje e jashtëzakonshme e industrisë për përpunimin e drurit

 

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në një postim të tij në facebook ka thënë se gjatë dy viteve të fundit industria e përpunuesve të drurit është rritur në mënyrë të jashtëzakonshme. Shala ka theksuar se kjo rritje ka ndodhur si rezultat i duarve të vyera të njerëzve tanë dhe përkrahjes së vazhdueshme për këtë industri. Ai ka thënë se: “Do të vazhdoj të jem zë i prodhuesve, përpunuesve, punëtorëve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës”, në një video të publikuar në llogarinë e vet në “Facebook”.

Kontrolloni gjithashtu

Përfundimin e këtij viti komuna e Deçanit, e përmbyll më një gjendje të sigurisë të qetë pa raste për tu veçuar

Në Komunën e Deçanit u mbajt mbledhja e katërt e KKSB-së për vitin 2019 (Këshilli ...