Fillimi / Lajmet / Sot në Kosovë janë shënuar 19 të vdekur nga virusi corona, 703 kanë rezultuar pozitivë, janë shëruar 2 mijë e 255
Shënohen 19 raste të vdekjeve,konfirmohen 703 raste të reja, shërohen 2.255 pacientë

Sot në Kosovë janë shënuar 19 të vdekur nga virusi corona, 703 kanë rezultuar pozitivë, janë shëruar 2 mijë e 255

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 10 mijë e  851 testime, sa janë bërë sot,  703 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin corona. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 19 raste të vdekjeve. Sot janë shëruar 2 mijë e 255 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në  131 mijë e  930.  Numri i  përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në 2o mijë e 652 nga më shumë se 26 mijë sa ishte disa ditë më parë.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...