leoni

Shënohen 8 raste të vdekjeve, konfirmohen 68 raste të reja me virusin korona dhe shërohen 323 qytetarë

Shënohen 8 raste të vdekjeve, konfirmohen 68 raste të reja me virusin korona dhe shërohen 323 qytetarë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 15.617 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.299.482 doza të vaksinës. Deri më sot 513.544 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 4.320 testime, 68 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 323 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.672. Në total numri i rasteve aktive është 3.342.

Kontrolloni gjithashtu

Milovan Drecun

Milovan Dreçun: Aktakuza kundër Thaçit dhe liderëve të tjerë të UÇK-së, rezultat i punës sonë

Milovan Dreçun, Kryetar i Komitetit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka deklaruar se …