ShFD e UÇK-së dega në Pejë sot i përkujton bashkëluftetarët nga Lugu i Baranit, Podguri e Peja të rënë për liri

ShFD e UÇK-së dega në Pejë sot i përkujton bashkëluftetarët nga Lugu i Baranit, Podguri e Peja të rënë për liri

Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së dega në Pejë bënë të ditur se sot kujtohen bashkëluftetarët nga Lugu i Baranit, Podguri e Peja, që heroikisht dhanë jetën në ditët e fundit të luftës për liri. “Trimëria, guximi dhe vendosmëria për fitore e këtyre burrave, solli lajmin e mirë të lirisë pak javë me pas. Po ashtu, me nderim të lartë, kujtojmë të rënët në Lybeniq, nga familjet Hamzaj, Alimehaj dhe Gogaj, 22 vite më parë, ne fillet e rezistencës”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Drejtori i AMMKM z. Imer Hakaj, ka vizituar Homazhe për Ditet e Nëntorit

Drejtori i AMMKM z. Imer Hakaj dhe stafi i agjencisë bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz

Për nderë të festave të nëntorit, ngritjës së flamurit në Krujë nga kryetrimi i Arbërisë, …