leoni

Enver Hoxha

Shpresa Bajraktari Ruci: Enver Hoxha nuk është” diktator “.Ai është diell që vërbon tradhëtaret dhe antishqiptarët

Enver Hoxha nuk eshte” diktator “.Ai eshte diell qe verbon tradhetaret dhe antishqiptaret dhe u ndricon rrugen e se vertetes shqiptareve te ndershem!
Po te ishte Enver Hoxha “diktator” nuk do te bente shndrrime te medha ekonomike shoqerore dhe te ndertonte Shqiperine e Re ,qe populli ta gezonte dhe te behesh zot i fateve te veta.
Po te ishte Enveri” diktator “nuk mund te arsimonte ne nje nivel te larte popullin qe ti pergjigjej sferave te ndryshme ekonomike dhe shoqerore,se dihet mire nje diktator e mban popullin ne injorance,sepse te arsimuar dhe te zhvilluar ai behet pengese dhe behet premise per te rrezuar diktatorin .
Po te ishte Enveri “diktator “nuk armatosi nje popull duke qene ushtar per te mbrojtur fitoret e arritura,ne te kundert populli i armatosur do luftonte kunder diktatorit.
Po te ishte “diktator” Udheheqesi i madh i popullit Enver Hoxha nuk do ulesh gju me gju me popullin per te qare dhe zgjidhur hallet e tyre.
A mund te quhet “diktator” Enver Hoxha qe beri dhe konsolidoi shtetin shqiptare ,si dhe ruajti te paprekur teresine toksore te atdheut tone te dashur .
Po te ishte “diktator” Enver Hoxha nuk mund te gezonte gjithe ate simpati te te vegjel.,te rinjte dhe te vjeter.
Po te ishte. ” diktator ” Enver Hoxha nuk do te emanciponte gjithe shoqerine.
A mund te quhet “diktator” Enver Hoxha qe beri per popullin dhe kombin shqiptare sa asnje lider para dhe pas tij.
Por ja qe faktet e pakundershtueshme hedhin poshte akuzat monstruoze te gjithe atyre qe flasin me gjuhen e antishqiptareve ,te cilet pas vdekjes se Viganit Enver Hoxha ,antishqiptaret qe e kishin hale ne sy Shqiperine socialiste investuan miliona dollare tek tradhetaret brenda vendit me ne krye tradhetarin Ramiz Alia duke shkaterruar gjithcka qe ishte ndertuar me mund dhe me djerse per 45 vjet me rradhe nga masat popullore.
Shkaterruan gjithe vlerat kombetare dhe shoqerore duke i zevendesuar me antivlera.
Sot dhe pas 32 vjetesh qe kane shkaterruar gjithe bazen ekonomike dhe shoqerore dhe ne vend te tyre kane instaluar kapitalizmin e tyre te deshtuar,si dhe per te justifikuar politikat e tyre antikombetare dhe antishoqerore qe ndjek politika borgjeze perseri akuzojne Enver Hoxhen qe ka 38 vjet qe eshte ndare fizikisht.
Por e kane te kote se Dielli nuk mbulohet me shoshe.
Enver Hoxha ka qene dhe mbetet diell ,qe i verbon syte antishqiptareve dhe u ndricon rrugen shqiptareve per zhvillim dhe progres shoqeror!

Kontrolloni gjithashtu

Mehmet Bislimi: Çmendi e çoroditur e opozitës në Shqipëri

Edhe sot për të satën herë, Partia Demokratike e Shqipërisë, në krye me të çmendurit …