Qeveria e Kosovës

Shtyhet mbledhja e Qeverisë ku ishte paraparë të diskutohej për Demarkacionin

Edhe pse Qeveria e Kosovës, kishte paraparë që në mbledhjen e nesërme si pikë e rendit të ditës të jetë demarkacioni, kjo mbledhje nuk do të mbahet, pasi që është shtyrë për një ditë tjetër, me kërkesë të kryeministrit Isa Mustafa. Burime të lajmeve bëjnë të ditur se vendimi për shtyrjen e mbledhjes së Qeverisë,  e cila ishte paraparë të mbahet nesër, është bërë me kërkesë të kryeministrit. Ka qenë si pikë e rendit të ditës dhe Demarkacioni. Por para dhjetë minutave me kërkesë të kryeministrit, mbledhja e Qeverisë është shtyrë për një ditë tjetër. Nesër nuk do të mbahet”, thonë burime të Kosovapressit brenda Qeverisë së Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …