Covid

Sot ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 103 raste pozitive, ndërsa janë shëruar 248 veta

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.100, prej të cilëve rezultojnë 103 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me virusin korona. Numri total i rasteve pozitive është 106 mijë e 754 nga 561 mijë e 637 të dyshimtë në virus dhe 2  mijë e 218 raste të vdekjeve prej fillimit të pandemisë. Gjatë kësaj periudhe kohore janë shëruar 248 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 98 mijë e 787, kurse numri i rasteve aktive ka zbritur në  5 mijë 749.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …