Fillimi / Lajmet / Sot ka vdekur një i infektuar nga virusi korona, janë paraqitur 6 raste të reja, janë shëruar 8 të infektuar
Në 24 orët e fundit shënohen 7 raste të vdekjeve, 173 raste të reja me virusin korona dhe 1.434 qytetarë shërohen

Sot ka vdekur një i infektuar nga virusi korona, janë paraqitur 6 raste të reja, janë shëruar 8 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 575    testime sa janë bërë në nivel vendi, 6 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  është shënuar një rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 8 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 727. Numri  përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në  327  të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...