KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e radhës për ecurinë çështjes ndaj ish krerëve të UÇK-së
Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e radhës për ecurinë çështjes ndaj ish krerëve të UÇK-së

Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e radhës për ecurinë çështjes ndaj ish krerëve të UÇK-së

Gjykata Speciale kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në gjykatë në orën 14:30. Që të katërt akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...