Prokurorja e Gjykatës Speciale ka kundërshtuar kërkesën e mbrojtjes për lirimin e Gucatit me kusht

Sot në Hagë mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit

Sot  në orën 14:30 do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes në rastin e krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore parashihet me rregullën 96 të Rregullores së Procedurës dhe Provave të Gjykatës Speciale. Thaçi dhe të tjerët janë duke u akuzuar kinse për krime lufte. Ndaj akuzave të Gjykatës Speciale ata janë deklaruar të pafajshëm. Krerët e UÇK-së janë në paraburgim që nga nëntori i vitit 2020.

Kontrolloni gjithashtu

Taulant Balla

Taulant Balla: Javën e ardhshme do të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, BE-Shqipëri

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha se javën e ardhshme do …