Sot në Prishtinë përkujtohen të dëbuarit, të zhvendosurit dhe të shpërngulurit nga Kosova lindore

Sot në Prishtinë përkujtohen të dëbuarit, të zhvendosurit dhe të shpërngulurit shqiptarë nga Medvegja, Bujanoci dhe Presheva, tri komuna shqiptare të cilat kanë mbetur nën pushtimin serb edhe 17 vjet pas çlirimit të Kosovës. Tribuna publike kushtuar dëbimit të popullatës  shqiptare  nga trojet e tyre në Kosovën Lindore do të mbahet në selinë e Shoqatës së ish-burgosurve politikë në Prishtinë, duke filluar në ora 11.00.

Kontrolloni gjithashtu

Eman Rrahmani

Eman Rrahmani: Biseda telefonike e Mimoza Kusarit me Millan Radojçiqin është skandal politik

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka quajtur skandaloze bisedën telefonike të shefes së grupit …