IKSHPK raporton për 520 raste të reja me Covid-19, ndërsa sot janë shëruar 646 pacientë të tjerë

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 8 raste të reja, janë shëruar 6 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  një  mijë e   496  testime sa janë bërë në nivel vendi, 8 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 6  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 898 Numri  përgjithshëm i rasteve aktive është  323 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …