KEK
Fillimi / Lajmet / Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes, u konfirmuan 12 raste të reja me virusin korona, janë shëruar 114 të infektuar
Shënohen 24 raste të vdekjeve,konfirmohen 1029 raste të reja, shërohen 3.266 pacientë

Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes, u konfirmuan 12 raste të reja me virusin korona, janë shëruar 114 të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes nga virusi korona,  në Kosovë. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar 12 raste të reja pozitive, ndërsa 14 persona janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve prej fillimit të pandemisë një vit e gjysmë më parë,  ka arritur në  105 mijë e 509. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në 106 nga më shumë se 14 mijë sa ishte në muajt e parë të këtij viti.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...