KEK
Fillimi / Institucionet / Të martën në komunën e Deçanit shtatë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa katër të tjerë janë shëruar

Të martën në komunën e Deçanit shtatë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa katër të tjerë janë shëruar

Sipas IKSHPK-së, të martën në komunën e Deçanit shtatë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa katër të tjerë janë shëruar nga ky virus. Rastet pozitive janë: dy nga Deçani, një nga Prapaqani, tre nga Rastavica dhe një nga Strellci i Epërm. Deri më tani, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 156 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 105 të shëruar plotësisht, 2 kanë humbur jetën dhe 49 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaskë

#PastroDuart

#MbajDistancë

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë, publikon listën e përfituesve të bursave të studentëve, kryetari Haliti rrit numrin e përfituesve nga 140 në 213

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti përmes një vendimi ka vendosur që të rritet ...