kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Të shtunën 250 të rinj të Pejës i janë bashkuar subjektit politikë të kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj
Të shtunën 250 të rinj të Pejës i janë bashkuar subjektit politikë të kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj

Të shtunën 250 të rinj të Pejës i janë bashkuar subjektit politikë të kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj

Një ditë pas vendimit të kryeministrit të Qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti, si pasojë e një ftese të arritur për të nga Gjykata e Specializuar në Hagë, si i dyshuar, 250 të rinj të Pejës i janë bashkuar subjektit politikë të Haradinajt. Ata kanë pranuar kartelat e anëtarësisë në një takim të hapur me zëvendësministrin në detyrë të Shëndetësisë, Ali Berisha që është edhe kryetar i degës së këtij subjekti në Pejë. AAK njofton se anëtarësimet kanë pasuar edhe me debat me ç’rast është vlerësuar lartë gjesti i dorëheqjes së Haradinaj, për t’i lënë rrugë të hapur drejtësisë ndërkombëtare e cila sipas pejanëve, ka kaluar çdo kufi në raport me rastin e Kryeministrit, meqë ai po ftohet për herë të tretë, pas dy gjykimeve ndërkombëtare nga të cilat doli i pafajshëm. Pejanët besojnë në pastërtinë e Ramush Haradinajt dhe figurën e tij e shohin prej shpëtimtari të këtij qyteti në vitin e rëndë 1999, kur Peja tentohej të ndahej sikur Mitrovica.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...