KEK
Fillimi / Lajmet / Time Kadriaj: Në Këshillin e Sigurimit duhet të flitet për interesa shtetërore dhe të mbrohet shteti e jo të heshtet
Time Kadriaj: Në Këshillin e Sigurimit duhet të flitet për interesa shtetërore dhe të mbrohet shteti e jo të heshtet

Time Kadriaj: Në Këshillin e Sigurimit duhet të flitet për interesa shtetërore dhe të mbrohet shteti e jo të heshtet

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Time Kadriaj përmes një shkrimi në rrjrtin social, ka kritikuar ministren e Jashtme Donika Gërvallën për fjalimin e saj të mbajtur në Këshillin e Sigurimit kur flitej për Kosovën. Kadrijaj tha se në Këshillin e Sigurimit duhet të filtet për interesa shtetërore, e jo tema të brendshme. Sipas saj, në mbledhje të Këshillit të Sigurimit duhet të filtet për realitetin që daton nga pavarësia e Kosovës, e jo për krim e korrupsion. Krejt në fund Kadrijaj tha se ka pritur të mbrohet nga kryediplomatja e shtetit, e jo heshtje.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...