Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Turne humanitar dhe përkujtimor në nderim të Komandant Shemit
Turne humanitar dhe përkujtimor në nderim të Komandant Shemit

Turne humanitar dhe përkujtimor në nderim të Komandant Shemit

Në Rakkestad të Norvegjisë u mbajt turniri humanitar në futsal, “Komandant Shemi” Fitues i këtij turneu u shpall ekipi Samadrexha nga Sarpsborgu. Ky turnir është tradicional dhe mbahet në shenjë respekti për Komandant Shemin. Tri vendet e para u dekoruan me kupa, te cilat i ndau vllau i Komandant Shemit, Bashkimi.

Turneu per nder te komandant Shemit

Me medale u dekoruan edhe 2 vendet e para në grupin të veteranëve si dhe referet, futbollisti dhe portieri me i mirë Të ardhurat e këtij turniri tradicional përdoren për humanitet. Ky turnir mbahet nën patronatin e Fondit Humanitar Albanor, fond ky që deri tani ka ndërtuar 36 shtepi për te varfërit në vendlindje.

Dëshmori Shemsi Ahmeti ishte Komandant i njësive speciale në ZO të Shalës dhe ra heroikisht më 26 Prill 1999./ Nuhiu A. Demiri

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...