Vazhdojnë përkrahjet e urimet për Radion Kosova e Lirë nga veteranët, invalidët, familjarët e dëshmorëve, eprorët e lartë gjatë luftës…

Vazhdojnë përkrahjet e urimet për Radion Kosova e Lirë nga veteranët, invalidët, familjarët e dëshmorëve, eprorët e lartë gjatë luftës, intelektualët, bashkëpunëtorët e kohës së luftës dhe qindra qytetarë liridashës, të cilët shfaqin nderim e respekt për  Radion Kosova e Lirë, stafin e saj, programin kombëtar, përkujtimin për ditë  të biografive të dëshmorëve e dëshmoreve, martirëve  dhe tema ndër më të ndryshmet të historisë, kalendarit dhe personaliteteve kombëtare, këngë të muzikës burimore, lajme e tema nga aktualiteti, nga kultura dhe përditshmëria nga mbarë trevat shqiptare.

Konsiderojmë se përkrahja  juaj e fuqishme është tregues se jemi në rrugë të mbarë dhe së bashku do të ecim para, pavarësisht nga të gjitha pengesat e vështirësitë me të cilat jemi ballafaquar dhe po ballafaqohemi.

Me këtë rast ju përshëndesim përzemërsisht, duke iu uruar shëndet, fat në jetë e  suksese në punë  e në familjet Tuaja të nderuara e të respektuara.

 

Syle Mujaj– Ahmet Qeriqi, studiuesi që ka ndriçuar dhe po ndriçon biografinë e atdhetarëve e liridashësve të trojeve etnike

Ilaz Bunjaku

E vetmja radio që frymon shqip në frymën e RILINDJES KOMBËTARE SHQIPTARE …

Sejdi Elezi Demaskoj me emër e mbiemër, te pa ftyrët!

Lidhjae Shkrimtarëve e Kosovës

Radioja e Lirisë, radioja e sakrificës në luftë e në liri! Nderin dhe dinjitetin e luftëtarëve të lirisë e të atdhetarëve të vërtetë e kultivoi dhe e mbajti gjallë si asnjë institucion tjetër as shtetëror, as shoqëror!

Ramadan Pllana

Respekt Radio-Kosova e Lirë!

Fahrije Krasniqi

E vetmja Radio qe na bente Te shpresonim vendosmerisht se nje Dit do Te hiqet erresira perfundimisht nga trojet Shqiptare dhe dot ndriqon Lirija pergjithmon per Popullin Shqiptar.Urime e suksese ne Vazhdim.

Sami Mazreku

Urime e suksese gjithmonë!

Zeqir Zogu

Respekt për Ju !

Nazmi Kelmendi

Radio Kosova e Lire qe frymoi dhe foli shqipë ne kohen e sakrifices për liri.jetoftë gjatë sat ketë shqiptarë mbi ket tokë te larë me gjakë,rëspekt e suksese !

Zeni Bilimani

Jete te gjate dhe suksese Radio Kosova e Lire.

Sabit Abazi

Respekt Radio Kosova e Lire !

Naim Ymeri

Pavarësisht sfidave nga armiku shekullor serb,po edhe “armiku i mbrendshëm” Radio Kosova e Lirë vazhdoj me përkushtimin atdhetar veprimtarinë kushtuar lirisë së Kosovës!

Respekte pa fund!

 

 

Enver Kelmendi

Nostalgjike , kur jehonte zëri kumbues nga malet e Berishës legjendare, këtu dhe vetëm këtu ju flet RADIO KOSOVA E LIRË , dhe ai zë dhe sot është i vetmi që na ngroh zemrat e ç ‘ do Shqiptari. Jetë të gjatë o zëri i Lirisë .

Afrim Hysenaj

Baca, Ahmet Qeriqi. ASET i pashterrur i kombit! RESPEK

Meti Ramadani

respekt për tër atë program qe e keni dhën e do ta jipëni për brezat që janë e do vijnë

Ferizaj Isa

Suksese dhe veprimtari atdhetare Radio “Kosovës së Lirë”, në jetëgjatësinë e saj të pamatshme!

Jeton Kuqi Kotlina

Urime zëri i lirisë ,jetë të gjatë sa të ketë shqipe në Tokë të Dardanisë

Nexhmedin Bashota

Te rrallë ka Kosova njerz sikur bacën Ahmet

Dibran Dibrani

Studiuesi lart pamës e atdhetar i devotshëm profesor Ahmet Qeriqi, shum figura atdhetare e emblematike qe mbeten ne harresë para popullit

Studiuesi Baca Ahmet me perkushtim te madh beri te mundshmen dhe boton vëllime me monografi vepra, libra e romane per heroj- ina, deshmor-e, e martir per luften e fundit ne Kosovë qe i shkaktoj Serbia por edhe per gjatë historisë te shqiptareve nëpër shekuj.

Respekte pa fund Bacës ton, sikur gjithë herë dhe kurdoherë me penë ne dorë,

Nj’ librer shkrues shembullor.

Nexhmedin Bashota

Respekt për Prof.Bacën Ahmet ,për këtë njeri me vlerë te lartë kombëtare e cili ka punuar dhe ende punon për kundër sfidave dhe furtunave te kohës dhe nuk lëkundët në qëndrimet e veta ashtu si nji Lis i madh shekullorë. NJË DITË DO TA KUPTOJMË SE E KISHMI  RILINDASIN E FUNDIT QE MË SHUMË PËRKUSHTIM PUNOI NATË E DITË PËR KOMBIN SHQIPTAR

RRESPEKT TE PA FUND PËR

PROF. AHMET QERIQIN

GJITHMONË NDERIME PËR RADION TONË RADIO KOSOVA E LIRË dhe udhëheqjen e sajë ATDHETARIN ,DIJETARIN E MADH BACËN AHMET QERIQI qe kanë mbajtur Flamurin dhe mbajnë edhe sot dinjitetshëm para këtyre sfidave jo te favorshme.

Dije Demiri Frangu: Një punëtor-studiues i palodhur, atdhetar i devotshëm dhe me plot dinjitet. Shëndet, prof.Ahmetit!

Salih Uka: Respekt për Prof. Ahmet Qeriqi, një atdhetar i madh, dhe një krijues i përkryer që po lë gjurmë në ndriçimin e rrugës së lirisë! Respekt!

Shefik Sadiku: Respekt për punën e palodhshme të Ahmet Qeriqit!

Sadete Tërnava-Osmani: Intelektual e patriot unik!

Kismete Malaj

Rrespekt nder Prof Baces Ahmet Qeriqit

Me njerzit e vet

Hamdi V. Thaci

Respekt per z. Ahmet.

Refik Kryeziu

Respekt Profi Ahmet.

Ferizaj Isa

Sa e etur është SOT, vetëdija jonë kombëtare për menjdje të tilla me kthjelltësi vese, me mprehtësi diamanti dhe me peshë sa ajo e Atdheut tonë, siç është edhe ajo e intelektulit brilant, atdhetar e vizionar, birit të kombit tonë, Ahmet Qeriqi!

E paçim edhe për shumë e shumë dekada, kështu, flakërues, midis nesh!

Mentor Gjocaj

Rrespekt per Prof A Qeriqi

Fatma Berisha

Respekt!

Krenari shqiptare

Arif Foniqi

Respekt

Xhemil Zeqiri

Respekt për veprimtarin Ahmet Qeriqin.

Ramadan Rizani

Respekt, paç shëndet!

Afrim Bahtiri

Respekt i pafund për bacën Ahmet !

Lumnie Hoxha Rama

Respekt e shendet per Profen!

Emona Dent

Respekt!

Sebahate Bytyqi

Rrespekt

Elmi Durmishi

Respekt!

Zijavere Bytyqi Islami

Respekt!

Ganimete Qeriqi

I lumtë penda  Respekt!

Agron A. Gërvalla

Respekt për bacin Ahmet!

Safete Shala

Shum respekt për bacen Ahmet !

Shpresa Bajraktari

Respekt per Prof e nderuar bace Ahmet Qeriqi,per TV DIELLI dhe per gjithe stafin e tij!

Respekt per ju e dashur shoqe idealit Arbana Qeriqi !

Ali Uka

Pergezoj profin Ahmet Qeriqi, si dhe stafin e Radios, Kosova e Lire,!

Elez Durmishi

Respekt

Naim Ymeri

Shëndet Bacës Ahmet!

Respekte për punën dhe angazhimin e tij Kombëtar!

 

 

Nazmije Alushani Kamerolli

Shëndet dhe shumë rrespekt prof. Ahmet Qeriqi.

Sami Krasniqi

Respekt per Profin e Bacen Ahmet

Bahtir Ahmeti

Respekt për veprimtarin bacin Ahmet ,që s‘din çka është lodhja.

Ruzhdi Jashari

Përgëzime! “Puna pa nda po e nderton një kala”. Ahmet Qeriqi po punon pandërpre në ndertimin e kalasë së vlerave të morfillta kombëtare! I urojmë shëndet dhe jetë të gjatë!

Ibrahim Elshani

Respekt Prof.Ahmeti!

Sami S. Shatri

Respekt e suksese tutje, plot shendet!

Bajram Rizani

Respect per baci Ahmet

Sejdi Spahia

Shum Respekt

Shefqete Gosalci

Nderim dhe respekt për Atdhetarin Ahmet Qeriqi, i cili në çdo aspekt të kulturës sonë qëmton vlerat e mirëfillta kombëtare dhe kulturore dhe i sjell për ne në tē gjitha variantet e krijimtarisë letrare, artistike, skenike, dokumentare!

Ju lumtë Ahmet Qeriqi, Jeni vlerë e shtuar e shoqërisë!

Tu zgjat jeta e tu shtofshin veprat!

Gani Nuha

Shendetë e Suksese Bacës Ahmet

Hasan Çetaj

Respekt!

Ali Mejzinolli

Shumë respektë!

Zeni Bilimani

Respekt!

Mentor M. Shamolli

Kurë kërkon suksese , është normale !

Kurë kërkon shëndet , është normale !

Ta kësh një mendje prehtë , e dijetar në mesin e popullit tonē , është ma shumë se shumë pasuri Kombëtare !

Respekt

Shëndet

Suksese Prof Ahmet Qeriqi .

Fatmir Dugolli

Respekt, daja Ahmet

Rasim Brahim Rexhepi

Shumë respekt

Adem Gashi

Respekt per z. Ahmet.

Nazmi Kelmendi

Respekt per profen A Qeriqi!

Mirvete Uka

Prof. Ahmet Qeriqi, njeriu qe se ndali kurrë veprimtarinë kombëtare!

Respekt pa fund!

Tone Buzhala Gashi

Shëndet e suksese pa fund prof. Ahmetit!

Nimon Ramosaj

Respekt!

Hidajete Miftari

Respekt e te paqim me shendet e jete te Gjate Oooo Bace

Fiknete Mazrrekaj

Pasuri kombtare baca Ahmet i joni ‘

I Uroi nga zemra shendet e jetë të gjatë!‘

Me bacen jemi plotë

Ramiz Rizaj

Respect

Ahmet Osmani

Respekt per profesorin dhe atdhetarin !

Mirëdon Fusha

Me pa e me përjetu falë shkronjave të qëndisura me zemër…

Ku ishim e ku arritën disa! Çka kemi mirë Atje, është meritë e të mirëve; çka mungon Atje janë gjitha ato që të çliruarit nuk i kujtojnë fare se lere më të jenë falenderues dhe të dobishëm për veti e për komb.

Falemnderit Babit për historinë me plot kuptimin e fjalës. Një ditë do vlerësohet lart! Respekt

Mirëdon Fusha

Lavdi        o Heroi i Kombit tim : duke ju harruar Juve, i lam dyertë qelë dhe ngado që shikojsh sheh derr e ma shumë se derr! Lavdi paçit përjetë dhe e drejta gjithmonë fiton. Falemnderit për hjekat e gjakun tuaj. Kush nuk ua di nderën, po edhe pasurinë e botës e pati është më i varfëri dhe idioti në botë! e Radio Kosova e Lire meriton buxhet së paku sa merr RTK-ja dhe sikur populli tru peshk t’ishte i vetdijshëm dhe mirënjohës, çkado që reklamohet në mediumet që kurgju nuk financohen nga peshqit e mëdhenjë sa financohen nga vrasësit dhe dhunuesit shekullorë shkije – e jo në RKL, NUK DO TA KISHTE MARRË AS FALAS SE LERE MË ME I USHQYE…ujqit! Respekt krejt Familjes Tuaj. Nga zemra.

Lidhjae Shkrimtarëve e Kosovës

Vërtet një paraqitje e një realiteti të rëndë e të rrezikshëm, por krenarë për qëndresën deri në fitore, një luftë e dyfishtë – luftë për Liri e UÇK-së dhe luftë e popullit për të qëndruar pavarësisht rrethanave e kushteve! Pena e artë shkruan historinë besnikërisht…

Maki BeAs

Do të bëhet Muzeu më i vizituar ngaqë (ndoshta) është e vetmja radio në botë në kushtet e rrethanat dramatike të formimit, vendi ku u formu , pse u formu, dhe si ia doli të jetë zëri i vetëm i luftës për liri, i rënjeve të luftëtarëve, i gjenocidit mbi popullatën duarboshe e çfarë jo, plus Kompleti i shkruar në detaje i Arkivit të luftës!

I përjetshëm ky Muze Historik!

Ramadan Krasniqi

Urime dhe suksese per keto shkrime me vlere mediatike,historike dhe kombetare , qe tregojne realitetin per kohen e Luftes qe eshte zhvilluar nga forcat e UÇK-es ,kunder forcave serbo-ruse .

Respekt per veprimtarine e stafit te Radio ” Kosova e Lire “!

 

Rasim Brahim Rexhepi

Ai që e jepi sihariçin e çlirimit dhe të liris se atdheut më pënden e tij të shkruar që ai lajm të udhtoj mbi qiellin e lirë të Kosovës, Baca Ahmet Qeriqi lajmëtari nga maja e maleve të Berishës ishte dhe mbetët vlerë e çmuar kombëtare

Fatma Berisha

Qofshi gjithmonë faqebardhë !

Dje në luftë,sot në liri

Ju ka Kosova krenari

Me ju Kosova gjithnjë u mburr

Se s’jeni me dy fytyra kurrë

Ju lumtë penda,mëndja e ndritur

Kurrë këtë komb se koritur

Gëzuar lirinë e shumëpritur

Krenarë me fëmiët që ke rritur.

Ali Uka

Pergezoj Profin, per ditarin, njeheresh i deshiroj shendet dhe pune te sukseshme ne vazhdimin e fejtonit, si dhe botimin e plote te Ditarit te luftes, qe do te jete deshmi e madhe per luften e UÇK-se.

Respekt per profin dhe stafin e mrekullueshem te Radio ,Kosova e Lire, dhe Tv, ,Dielli,.

Hasan Maloku

Respekt për profin për punën dhe angazhimin e tijë që tër jetes ja ka kushtuar qështjes tonë kombëtare si para luftës ashtu edhe pas luftë po edhe në këtë moshë të shtyer nuk ndalet së punuari për qështjen tonë kombtare ju lumt prof dhe ju dëshiroj shëndet

Resmije Uka

Respekt dhe përulje për ju familjarisht !

Ilaz Bunjaku

I vetmi institucion që e zgjon vetëdijen kombëtare , afirmon dhe kultivon Rilindjen Kombëtare Shqiptare…

Rasim Brahim Rexhepi

Baca Ahmet kishte mbi supe gjith peshen e zerit të liris dhe ishte ADN-ja e kti projekti madhorë qe aso kohe ne rrethana te flakëve të luftes të gjithë u fokusuan në zërin e Radio Kosovës së Lirë qe vendi ynë e kishte pritur shekuj më radhë, e perqoi Kosovën e lirë të secili shqiptar që ishte brenda dhe jasht Kosovës!

Rasim Brahim Rexhepi

Arbana Qeriqi ky eshte Lis i madhë me rrenjet e thella e ata qe shkojnë e vijn s’kan çka i bajn kur ska pas çka me i ba ni Yogosllavi qe ju kishte gju mbi shpin e per ksi paçavurash te rinjë e te vjeter nuk munden as shenjë me ja lan sa do qe mundohen, respekt pershendetna bacen profën e madh nga ne prej Drenicës Respekt

Metush Kryeziu

Respekt per bacen Ahmet njëri me vlera te mëdha.

Ali Broboniqi

Respekt

Zeqir Zogu

Për mua çdo ditë pres me pa durim të lexoj se çka ka shkru në ditarin e tij Ahmet Qeriqi,pasi që jamexhe unë përjetues i atyre ditëve lavdie për Lirinë e Kosovës.Dhe ato që shkruan janë me të vërteta ashtu si ai ka përjetu në atë ditë.I lumtë për ditarin dhe i dëshiroj shëndet e çdo të mirë atij dhe familjes së tij.Respekt!

Nusret Pllana

Respekt Profesor Ahmetit për kontributin e jashtëzakonshëm në shërbim të çështjes kombëtare!

Labi Dervishaj

I jashtëzakonshmi prof. Ahmet Qeriqi, nder dhe respekt për veprimtarinë e tij atdhetare dhe punën e madhe që e ka bërë dhe ende vijon ta bëjë.

Sylejman Ibishi

Kronikè lufte muhabet lufte ngjarje nga lufta nè dukje dicka krejt normale reale e perjetuar me mish e me ashtè

Mozaiku i ktyre ngjarjeve ka plotsuar dhe dèshmuar me fakte se kjo sakrificè me gjithè rreziqet e saja ka lènè pas njè histori lufte histori dèshmishè e faktesh se LIRIA me emrin sakrificè duhet ruajtur kultivuar e ushqyer me kronika fjalime perkujtime e mesazhe tè sinqerta per gjeneratat e ardhshme

Dugagjin Shamolli

Rrespekt per punen e pa lodhshem per Atdhe Rrespekt e jete gjate

Rufki Suma

Respekt per profin Ahmet dhe gjithë të tjerët që kontribuan ne këtë radio dhe agjenci të lajmeve.

Ismajl Kuçi

Respekt!

Xh Bushi

Respekt per bacin Ahmet dhe stafin e RKL-së

Fahri Zebica

Respekt.

Xhemali Luta

Respekt

Xhavit Lumi

Respekt per stafin e Radio Kosoves.Lire

Shemsedin Elshani

Rrespekt

Nazmi Sallova

Respekt

Sylejman Ibishi

Respekte

Driton Dugolli

Rrespekt!

Ferid Qallaku

Rrespekt!

Shpend Elezi

Respkete

Rasim Brahim Rexhepi

Një jetë të terë në sherbim të atdheut, kontribut që ka peshen e madhe në çdo organizim dhe nismë për çlirim dhe bashkim kombëtar, baca Ahmet ishte dhe mbetët udhërrefyes për të gjith por edhe për ata që sot mendojn të tjetersojn rrugëtimin që ai ua trasoj rrugë nëper të cilën ecën pas tij dhe sot njihën më veprat dhe emrin e Bacës respekt dhe shendet për atdhetarin e madh

Rufki Suma

Respekt per punen dhe kontributin e prof. Ahmet Qeriqi.

Hazir Murati

R e s p e k t !

Dibran Dibrani

Respekët për bacin Ahmet për ditarin e luftës të Radio Kosova e Lirë.

Figurat madhore shqiptare tër jetën ja kushtojn kombit e atdheut

Kështu ka vepruar e vepron prof, Ahmet Qeriqi

Fadil Fazliu

Respekt!

Ruzhdi Jashari

Respekt kesaj familje!

Naxha Vula-Thaqi

Respekt pa fund per kontributin e prof. Ahmet Qeriqin.

Ismajl Kuçi

Respekt!

Ilmije Jupolli

Respekt per ju Baci Ahmet për punën e palodhshme dhe kontributin tuaj për lirin qe po e gëzojm ne sot.

Rrahim Sylejmani

Respekt!

Shaban Mustafa

Liria nuk piku nga qielli por fal gjakut të heronjëve dhe kontributit të shumë luftetarëve të UÇK- së.

Osmani Edi

Respekt!

Milot Shala

Zëri i shpresës së ditëve më të vështira! Zë që na dha jetë! Ju jemi mirënjohës dhe falendërues për punën e juaj gjithë jetën! Respekt, shëndet e suksese!

Selim Bala

Respekt

Hajzer Krasniqi

Rrespekt!

Dibran Dibrani

Respekt bacës Ahmet për ditarin e luftës

Dhe shkrimet në vazhdimësi

Mihrije Troshupa

Respekt!

 

Hajdar Hysaj

Respekt Ahmet Hero

Nazmi Hajdari

Te lumt prof , paq shendet gjithmon e jetë

Hysen Iberhysaj

Rrespekt e jet t gjat

Sylejman Ibishi

Zakonishtè nè popull perdoret nji fjali se nuk duhet tè flitet nè veten e parè per tè qenè modest kjo edhe munde tè jetè keshtu nè jetèn e perditshme e nè shumè raste

Por te mos flasèsh per kètè periudhè per kto kronika lufte vertetè èshtè e pajustifikueshme madje madje do thoja edhe e dènueshme sepse te mbahet e mbyllur nje periudhè kaq e lavdishme per tu dukur modest nuk ia vlenè

I nderuar Qeriqi mozaiqet e kronikave kane perberè luften e cila hoqi okupatorin e at delegacionin famkeq ne Rambuje te armikut me minoritete edhe me “shqiptarè” brenda jo rastsishtè,duke sjellè LIRINÈ e SHTETSINÈ e KOSOVÈS falè veprimit nè vend tè durimit e tytès nè vend tè kopallave e fjalè kafeneshè e rrugtimeve te mundimshme e me ngarkesa shpinen plot n vend tè ahengjeve duke shit mend e patriotizèm

Respekt per ju e cdo bashkveprimtarè te devotshem qè padyshim jeni pjesè e LIRISÈ tè dalè nga sakrifica e pashoqè duke dhènè edhe Dèshmorè

Lavdi Dèshmorève tè Kombit

Behide Hasanaj

Respekt !!

Rasim Brahim Rexhepi

Sa histori e pastër më bagazh të madh kombëtar e një promotori të qeshtjes kombëtare dhe rezistencës për lirin e atdheut, baca Ahmet jemi krenar më ty

Banush Imeri

I palodhshmi prof. Ahmet Qeriqi! Respekt!

Xhavit Bungu

Shumë respekt

Rrahim Sylejmani

Respekt!

Faruk Beqa

Respekt!

Xhemajl Qorrolli

Respekt për prof.gjithëmon ka qenë aktiv.

Rufki Suma

Respekt per kontributin e dhënë.

Hajrush Kurtaj

Respekt për kontributin e madhë për lirinë e kombit dhe Atdheut dhe ndriqimin, ruajtjen e vlerave kombetare!

Safet Syla

Respekt!

Sabit Berisha

Respekt

Sami Xhakli

Rrespekt!

Osman Osmani

Uroj qe këto kujtime te Baces Ahmet, si dëshmi te rralla e te pasura lufte, sa me pare te shohin dritën te përmbledhura edhe si libër!

Teuta Hadri

Radio Kosova e lirë është gjithmonë zëri i lirisë , guximit, dhe lavdisë !

Berat Krasniqi

Respekt!

Hasani Luan

Rrespekt!

Fatmir Grejqevci

Respekt t’pamase, pafundesisht!

Personalitet shembullor!

Egzoon Geci

Respekt.!

Vllaznim Bimbashi

Respekt maksimal për aktivitetin e tij atdhetar,

Bujar Osmani

Respekt!

Halil Krasniqi

Respekte!

Besnik Shala

Respekt!

Enver Kelmendi

Krenari per te kaluaren ,njëashtu edhe për t’sotmen, vertet i pa lodhurë dhe stoik, e paqim për jetë e motë. RESPEKT

Ramadan Rizani

Respekt të pafund!

Labi Dervishaj

Respekt të pafund për veprimtarinë dhe aktivitetin gjithnjë atdhetar të profit të nderuar z. Ahmet Qeriqi!

Ramadan Pllana

Respekt!

Ruzhdi Jashari

Dje në luftë për çlirim, sot në frontin e luftës për kombë, shtetndërtim e dinjitet! Respekt punës së palodhëshme të prof.Ahmet Qeriqit!

Banush Xheladini

Respekt

Mentor M. Shamolli

Respekt pa fund

Ramadan Elshani

Respekt.

Zeqir Bekolli

Një përshkrim besnik, dëshmi e një sakrifice ekstreme.

Sejdi Elezi

Respekt!

 

Naser Qeriqi

Respekt per Bacen Ahmet

Bajram Rizani

Respekt per bacin Amet .

Ali Gashi

Respekt

Nehat Ymeri

Respekt te pafund per bacin Ahmet e per ju

Petrit A. Kelmendi

Respekt!

 

Osman Osmani

Respekt e konsiderat te larte dhe mirenjoje te pakufishme per veprimtarine e pergjithshme atdhetare e çlirimtare te Baces Ahmet. Ai eshte edhe kronisti me i mire dhe me konsistent i gjithe levizjes sone te rezistences dhe asaj çlirimtare!

Sadik Halitjaha

Te lumt prof,Ahmet Qeriqi!

Banush Imeri

Janë këto shënime të rëndësishme nga lufta e UÇK-së të shkrimtarit e atdhetarit Ahmet Qeriqi, i cili si kronikan i shkēlqyer i përcjelljes dhe përshkrimit ditorē të ngjatjeve të zhvilluara në atë kohë, të cilat kanë vleftë historike.

Ahmeti ka bërë dhe po bënë punë të madhe nē kë fushē, sidomos.

I lumtë Ahmetit. Mburrje për ne dhe familjen tuaj, Epir Qeriqi!

Kujdesi Tahiri

Respekt kurdohere dhe mirenjohje per veprimtarine atdhetare dhe çlirimtare te Babait tuaj.

Maki BeAs

Babi Yt -Legjendari ynë si askush tjetër ose unë nuk njoh një tjetër si Ky të luftoj me të gjitha armet në ditë’netët e jetës së Tij duke kaluar mbi rininë e mbi të gjitha etapat e jetës së Tij për ne, për atdheun.

Sinqerishtë , në zemren teme tashmë është LAPIDAR i cili do i rezistoj dhe vdekjes teme dhe vdekjes së brezave sa diell të ngroh apo dimër të ngrij mbi trojet tona.

Faleminderit, ishte ndjenjë tepër e fortë leximi i njerës ndër (sigurisht) mijëra kronika nga lufta e UÇK-së , mbase me fakte të argumentuara e gjithë veprimtaria e tij në heshtje e ka pagzu USHTAR i POPULLIT dhe jo vetëm…

Selatin Mehmeti

Respekt

Meçan Zotaj

Respekt pa funde per Bacin Ahmet.

Per mendimin tim, ky burr hyn ne rangun e Heronjve te heshtur.

Njerzve qe bejne gjithçka per Atdheun me shum pune e sakrific dhe zero reklam.

Nezir Gashi

Atdhetar i devotshum RESPEKT

Gafurr Rushiti

Respekt

 

Dibran Dibrani

Respeket per Bacin Ahmet, nga femiria fush veprimtarin atdhetare e filloj e me formimin e Radios Kosova e lir e kulmoj.
Jan te paket atdhetar qe krejt moralin e idealin ja kushtojn kombit e atdheut,
Shembelltyra e tyre formsohet me vetit ma kulminante dhe infuzive duke dhan gjithqka nga vetja e tyre qe atdheu te ket drit.
Duke sakrifikuar veten ne rend te par por edhe familjen nuk pushuan s’ heshturi dhe dalin ne ball te furtunes per liri por edhe mburoj e popullit te vet.
Ket e ka ber dhe e ben ne jeten e tij Baca Ahmet.

 

 

 

 

Kontrolloni gjithashtu

Albert Z. ZHOLI: 11 Korriku, Dita Botërore e Popullsisë

11 korriku sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara shënon Ditën Botërore të Popullsisë. Sipas kësaj organizate, në …