MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Veseli: Qeveria e re duhet të mos të dorëzohet para Serbisë dhe nuk duhet ta largojë taksën 100%
Veseli: Në agjenda politike nuk mund të quash Shtëpi të Bardhë, të kuqe, të zezë se ajo është simbol i atij shteti

Veseli: Qeveria e re duhet të mos të dorëzohet para Serbisë dhe nuk duhet ta largojë taksën 100%

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimeve të kryeministrit Albin Kurti se do ta heqë së shpejti tarifën ndaj mallrave serbe. Ai ka thënë se taksa ndaj importeve serbe ka qenë vendim dinjitoz i shtetit për t’iu kundërvënë sulmeve të njëpasnjëshme që Serbia i ka bërë kundër Kosovës. “Shpreh shqetësimin për ngutinë e tepruar të kryeministrit të ri për të përmbushur kerkësat e Serbisë dhe për të rehatuar Listën Serbe, e cila u largua nga qeveria e kaluar për shkak të taksës. Një qeveri ka rënë si pasojë e taksës, gjë që ka dobësuar për një kohë Kosovën. Prandaj, nuk duhet të ketë manovrime politike për këtë temë të ndjeshme, e cila rrezikon ta dëmtojë më tej vendin tonë. Qeveria e re duhet të mos të dorëzohet para Serbisë përpara sfidave dhe vendimeve të mëdha që e presin Kosovën”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se duhet pasur kujdes nga ...