MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Kurti: Erërat e forta kanë shkaktuar mjaft dëme në Burim, Pejë dhe Klinë, qeveria do t’i marr masat e duhura
Kurti

Kryeministri Kurti: Erërat e forta kanë shkaktuar mjaft dëme në Burim, Pejë dhe Klinë, qeveria do t’i marr masat e duhura

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar qytetarët të cilët banojnë në komunën e Burimit, në disa pjesë të Klinës dhe Pejës që të bëjnë kujdes për shkak të erërave të forta që deri më tash kanë shkaktuar mjaft dëme materiale. Kurti ka shkruar në rrjetin social se era e fortë ka rrëzuar kulme shtëpish, ka dëmtuar prona private e biznese, e ka rrëzuar shtyllat e rrjetit elektrik. “Dëmet kanë qenë të mëdha sidomos në Istog ku është ndërprerë dhe mësimi në shkolla. Për fat të mirë nuk jemi njoftuar për të lënduar. Qeveria është udhëzuar të ketë vëmendjen e nevojshme ndaj kësaj situate, për të vlerësuar sfidat dhe për të marrë masat e duhura, për t’iu gjendur pranë qytetarëve tanë”, ka shkruar ai. Kryeministri njoftoi se nesër do të vizitojë këto komuna për të parë nga afër situatën e për të dëgjuar se cilat janë nevojat e institucioneve dhe ato të qytetarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ajo parti politike që krijon shumicën do ...