KEK
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës, duke paralajmëroi fitore në zgjedhjet e 14 shkurtit
Vetëvendosja ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës, duke paralajmëroi fitore në zgjedhjet e 14 shkurtit

Vetëvendosja ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës, duke paralajmëroi fitore në zgjedhjet e 14 shkurtit

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës. Albin Kurti dhe Vjosa Osmani të shoqëruar edhe nga kandidatë tjerë për deputetë u pritën nga një numër i madh i qytetarëve të cilët kishin dalë në sheshin “Shkëlzen Haradinaj” në mbështetje të tyre. Moti i mirë që mbretëroi sot me rastin e hapjes së fushatës, për Kurtin shërbeu si figurë krahasimi me pranverën e vitit 2021 që sipas tij po e paralajmëron fushata. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të ketë pjesëmarrje masive të qytetarëve që do të votojnë. Ani pse këtë paradite dega e Vetëvendosjes në Prishtinë e hapi zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 14 shkurtit, Kurti bëri të ditur se në orën 19:30 do të mbajnë një tubim të hapjes në kryeqytet.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...