Vetëvendosje

Vetëvendosja: RTK-ja është shndërruar në propagandues të Qeverisë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar kundër sulmit me granatë dore në objektin e RTK-së, por ka sqaruar  se menaxhmenti i televizionit publik të hënën mbrëma e konfirmoi se RTK-ja është shndërruar në propagandues të Qeverisë. “Lëvizja VETËVENDOSJE! ka shumë kohë që i bënë thirrje RTK-së të mos i shërbejë Thaçit, Veselit dhe Mustafës si altoparlant agjitacioni. Uzurpimi i RTK-së është dëshmuar përmes uzurpimit të pozitave drejtuese nga militantët partiakë; është dëshmuar nga përgjimet dhe po dëshmohet vazhdimisht nga politikat redaktoriale të këtij mediumi, thuhet mes tjerash në reagimin e Vetëvendosjes, e cila e dënon aktin e shpërthimit të bombës.

Kontrolloni gjithashtu

Ravi Batra: Kryeministri, Edi Rama, ka goditur padrejtësinë djallëzore kundër Kosovës dhe Hashim Thaçit, nga Gjykata Speciale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pasi iu hap rruga për anëtarësim në KiE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pas …