KEK
Fillimi / Lajmet / Viola von Cramon: BE t’i reagojë urgjentisht Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve në Kosovën Lindore
Viola von Cramon: Nuk do të ketë liberalizim të vizave për Kosovën, pa marrëveshje kompromisi me Serbinë

Viola von Cramon: BE t’i reagojë urgjentisht Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve në Kosovën Lindore

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka thënë se BE-ja duhet t’i reagojë urgjentisht Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve që banojnë në Serbi. Von Cramon ka replikuar në “Twitter” postimin e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi pasi që ky i fundit ka thënë se pezullimi i adresave të shqiptarëve në Serbi është sistematike. “Ky është një problem i madh dhe duhet të adresohet urgjentisht në Beograd nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, Emisari Special Miroslav Lajçak dhe Komisioneri Oliver Varhelyi”, ka shkruar Von Cramon.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...