KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj uron Armin Laschet në detyrën e tij të re në CDU
Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj uron Armin Laschet në detyrën e tij të re, në krye të CDU-së

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj uron Armin Laschet në detyrën e tij të re në CDU

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK, Enver Hoxhaj, ka uruar Armin Laschet në detyrën e tij të re, në krye të CDU-së. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Hoxhaj ka uruar përzemërsisht Laschet, për fitoren në zgjedhje. “Ju uroj përzemërsisht Armin Laschet, për fitoren tuaj në zgjedhje. Ju uroj fat dhe të gjitha të mirat në detyrën e ardhme si kryetar i CDU-së. “, ka shkruar Hoxhaj. Tutje, ai ka thënë bashkëpunimi midis Kosovës dhe Gjermanisë pret që të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...