Vuçiq

Vuçiqin e tmerron fakti se një shqiptar u bë kryetar i Kuvendit të Maqedonisë

Kryeministri i Serbisë, kryetari në ardhje i këtij vendi, Aleksandar Vuçiq ka thirrur për sot në orën 14:00 mbledhje të Byrosë për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë për të diskutuar për situatën e krijuar në Maqedoni pas zgjedhjes së Talat Xhaferit në krye të Kuvendit, çka shpërtheu në dhunë brenda këtij institucioni. Mediat në Serbi raportojnë se Vuçiq ka arritur urgjentisht në shtabin e Qeverisë së tij për të përcjell më për së afërmi situatën në Shkup. Kujtojmë se bashkësia ndërkombëtare ka përkrahur zgjedhjen e Xhaferit në krye të Kuvendit, ndërsa është bërë thirrje për ndaljen e dhunës.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Gjykata në Serbi ka vendosur të ripërsëriten zgjedhjet në Tërnoc të Bujanocit ku pritet që Shaip Kamberi të zgjidhet deputet

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa …