MIT
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Wesley Clark: Shumë shpejt dhe unë do të vi këtu përsëri për ta festuar anëtarsimin e Kosovës në BE dhe NATO
Wesley Clark: Shumë shpejt dhe unë do të vi këtu përsëri për ta festuar anëtaresimin e Kosovës në BE dhe NATO

Wesley Clark: Shumë shpejt dhe unë do të vi këtu përsëri për ta festuar anëtarsimin e Kosovës në BE dhe NATO

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka thënë se është mahnitëse të vish në Kosovë pas 20 viteve, të shohesh demokraci, parlement, presidencë. “Është mahnitëse të vish në Kosovë 20 vjet pas rrezikut dhe tragjedisë dhe të shohësh demokraci, parlament e presidencë, lidership dhe ekonomi. E di se e ardhmja e Kosovës është e ndritur, sepse populli i Kosovës ka kurajën për të marrë vendime të duhura”, ka thënë Clark. “Kosova në të ardhmen do të jetë pjesë e BE-së dhe NATO-së. Dua ta shoh Kosovën anëtare të NATO-së, sepse aty janë njerëzit që besojnë në vlerat e lirisë. Mendoj se kjo do të ndodhë shumë shpejt dhe unë do të vi këtu përsëri për ta festuar këtë”, shtoi ai.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...