Xhavit Haliti: Mjaft u kam duruar, keni 15 vite që më shani...

Xhavit Haliti: Mjaft u kam duruar, keni 15 vite që më shani…

Disa nga deputetet e Kuvendit të Kosovës, kanë kritikuar gjuhën e përdorur në Kuvend nga nënkryetari, Xhavit Haliti, dhe deputeti i LDK-së, Anton Çuni  Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti i ka kërkuar të gjithë deputetëve që të përmbahen në gjuhën që përdorin në Kuvend. Me këtë rast ka reaguar nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, njëherësh edhe kryesues i seancës së sotme, duke thënë që përderisa e kanë sharë që 15 vite, ai tani ka vendosur të reagoj. Edhe unë kam pak gjak, keni 15 vjet që me shani dhe asnjëherë nuk kam reaguar, ka theksuar Haliti.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …