Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Xhelal Sveçlën e demanton zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Vokrri, asamblist në Komunën e Prishtinës
Xhelal Sveçlën e demanton zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Vokrri, asamblist në Komunën e Prishtinës

Xhelal Sveçlën e demanton zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Vokrri, asamblist në Komunën e Prishtinës

Zyrtari i Vetëvendosjes!, Arbër Vokrri, që është asamblist i VV-së në Komunën e Prishtinës, e ka demantuar u.d ministrin e Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla për faljen e namazit që u bë dje në sheshin e Prishtinës. Ai ka shkruar se organizatorët e atij aktiviteti ishin mbështetës të VV-së dhe ka kërkuar që aktivitete të tilla të bëhen edhe në stadiume. Organizatorët nuk ishin njerëz të nxitur nga një profesor i apostrofuar i UP-s. Në fakt ishin kritikë të tij, e plot nga ta madje mbështetës të Lëvizjes Vetëvendosje! Nuk ishte protestë, por veprim për të dëshmuar se namazi i përbashkët ka mundësi të praktikohet edhe në kushte pandemie, nëse organizohet si duhet. Nuk është VV ajo që kërkon të mos shfrytëzohen xhamitë, por është BIKu që nuk po ka kapacitet për menaxhim të situatës sipas kërkesave të IKSHP-së

Kontrolloni gjithashtu

R. Haradinaj: Qeveria e re, e cila pritet të votohet nesër në Kuvend, do ta përshpejtojë shpëtimin ekonomik të vendit

R. Haradinaj: Qeveria e re, e cila pritet të votohet nesër në Kuvend, do ta përshpejtojë shpëtimin ekonomik të vendit

Kryetari Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se qeveria e re, e ...