Ymeri: Lista e VV-së, është bashkimi për fitoren

Ymeri: Lista e VV-së, është bashkimi për fitoren

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Visar Ymeri, gjatë prezantimit të kandidatit për kryeministër, Albin Kurtin, si dhe kandidatëve për deputet të këtij subjekti, ka thënë se ky bashkim i njerëzve është bashkimi për fitoren. Ai tha se në këtë listë janë njerëzit që e ndalen Demarkacionin me Malin e Zi dhe Zajednicën. “Kjo listë i ka të gjitha, është listë e dijes, e prefosinalizmit, është listë që e ka ndershmërinë, besnikërinë, e ka energjinë, është listë e mendjes dhe listë e zemrës”, tha Ymeri.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …