Fillimi / Lajmet / Zafir Berisha: Ky endacaku, (Albin Kurti) që sillet vërdallë rrugëve të Prizrenit, ka harruar se është kryeministër
Zafir Berisha

Zafir Berisha: Ky endacaku, (Albin Kurti) që sillet vërdallë rrugëve të Prizrenit, ka harruar se është kryeministër

Kryetari i degës së Nismës në Prizren, Zafir Berisha, i cili në balotazh do të përkrah Shaqir Totajn e PDK-së, e kritikon ashpër vizitën  e shpeshtë të kryeministrit Kurti në Prizren me një gjuhë jo fort të zakonshme. Ai shkruan se ky endacaku që sillet vërdallë rrugëve të Prizrenit, ka harruar se është kryeministër por unë e kuptoj frikën sepse këtu po fillon fundi i tij dhe mashtrimeve të tij që i ka bërë Prizrenit dhe Kosovës, ka thënë, Zafir Berisha. Megjithatë, pavarësisht prej partive të tjera që veç se janë pozicionuar, Lidhja Demokratike e Kosovës ka zgjedhur të mos përkrahë asnjërën palë. Haskuka pranë e ka Unionin Socialdemokrat të boshnjakëve me Duda Baljen, partinë tjetër boshnjake NDS-në të Emilia Rexhepit dhe partinë turke VAKAT. PKD-ja ka mbështetje nga AAK-ja dhe Nisma Socialdemokrate.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...