Fillimi / Lajmet / Zemaj akuzon Vetëvendosjesn për vrasjen e Astrit Deharit (!)

Zemaj akuzon Vetëvendosjesn për vrasjen e Astrit Deharit (!)

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj dhe ajo e PDK-së Selvie Halimi nuk janë pajtuar me deklaratën e deputetës së vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, lidhur me vdekjen e Astrit Deharit në burgun e Prizrenit. Haxhiu, në cilësinë e kryetares së Komisionit për Legjislacion, ka folur për vrasjen e Astrit Deharit. Komisioni për Legjislacion ishte mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve, që të ftohet për raportim kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha dhe ministrja e  Drejtësisë, Dhurata Hoxha. Gjatë debatit deputeti i LDK-së, Armend  Zemaj, duke folur për vdekjen e Astrit Deharit tha se Vetëvendosja e ka shtyrë të vritet dhe nuk ka  pse të kërkojë  drejtësi.

Kontrolloni gjithashtu

Valmir Elezi: Komisioni Qendror Zgjedhor mund t'i shpall sot rezultatet përfundimtare

Valmir Elezi: Komisioni Qendror Zgjedhor mund t’i shpall sot rezultatet përfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka lënë të hapur mundësinë që të ...