Brickos

Xho Bajden

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, të martën, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, të martën, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Krytari, Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa e kanë cilësuar moment historik vizitën e zyrtarit më të lartë në  administratën e kryetarit amerikan, Barak Obama. Vizita e tij në Kosovë bëhet në kohën  kur vendi është futur në krizë të thellë politike dhe tensione mes qeverisë dhe opozitës, për shkak të demarkacionit me Malin e Zi. Demarkacioni me siguri se do të jetë pika qendrore e vizitës së Bajdenit në vendin tonë dhe këtë do ta shfrytëzojnë politikisht Isa Musytafa e Hashim Thaçi,  me qëllim për ta bindur opinionin dhe opozitën  të heqë dorë nga 8.200 hektarë tokë, të cilat  po i jepen Malit të Zi.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …